Yeni yılda Kore dizileri sektöre damga vuracak

Gazeteci Sina Koloğlu, MF Yapım’ın Güney Kore’de izlenme rekorları kıran Remember: War Of The Son, Doctor Cha, King The Land dizilerinin Türkiye uyarlaması için ithal edildiğini duyurdu. Koloğlu, X hesabından şunları paylaştı;

“MF Yapım, 2024 yılında üç dizi ‘Kore’ uyarlaması ile geliyor. Ekin Koç, Serra Arıtürk, Ozan Güven, Burak Yörük, Hande Ataizi, Aytaç Uşun, Bülent Seyran, Selim Galip‘ten oluşan güçlü bir kadro ile Kanal D’nin yeni sezon güvendiği iş Taş Kağıt Makas. ‘’Remember: War Of The Son’ dizisi uyarlaması.

Bir diğeri, Show TV’ye ‘Doctor Cha’ uyarlaması ‘Bahar’… Doktorumuz Demet Evgar (Bahar). Kadro gayet keyifli; Buğra Gülsoy (Evren), Mehmet Yılmaz Ak (Timur), Ecem Özkaya (Rengin), Hatice Aslan (Nevra), Füsun Demirel (Gülçiçek), Demirhan Demircioğlu (Aziz Uras), Nil Sude Albayrak (Seren), Elit Andaç Çam (Çağla), Alisa Sezen Sever (Umay), Sena Kalp (Parla). Bu iki dizi ocak sonu, şubat başı ekranda olacak.

KING THE LAND UYARLAMASI GELİYOR

MF yapımdan mayıs ya da haziran ayı için düşünülen üçüncü Kore işi uyarlama ‘King The Land’ olacak. Annesini küçük yaşta kaybettikten sonra ona dair hiçbir şey hatırlamayan Cheon Sa Rang, King Hotel’de çalışmaya başlar. Burada yeteneği sayesinde çok başarılı olur.

Otelin varisi Goo Von ile yolları kesişince gülümseyebilecekleri günleri bulmak için yola çıkarlar. Bir romantik komedi dizi. Şu an kadro belli değil sadece, yaz ayları için planlanan bir dizi olacağı kesinlik kazandı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x