Sigarayı Bırakamayanlar Dikkat! Nikotin Vücuttan Bitkisel Yöntemle Atmanın Yöntemleri!

Tarih boyunca nikotin, bırakılması en zor bağımlıklardan biri olarak kabul edilir. Sigara içenler için önemli bir bilgi, her sigara içildiğinde vücutta yaklaşık 3 gün boyunca nikotinin kalmasıdır. Özellikle günde 2-3 paket sigara içenlerin vücutlarında biriken nikotin miktarını düşündüğünüzde, nikotinin insan sağlığına olan zararının boyutunu daha iyi anlayabilirsiniz. Nikotin, kalp krizi veya felç gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilen bir madde olarak bilinir. Aynı zamanda kan damarlarını daraltır ve kalp krizi riskini artırır.

ISPANAK

Çiğ ıspanak tüketmeye özen gösterin, çünkü ıspanak pişirildiğinde, içerdiği vitaminler ve folik asit kaybolabilir. Bu besin maddeleri, vücudun nikotini temizlemesi için gerekli olan önemli bileşenlerdir.

BROKOLİ

Vücuttaki metalleri ve toksinleri yok etmede çok etkili olan brokoli, kanseri önleme konusunda oldukça önemlidir. Aynı zamanda C ve B5 vitaminleri açısından en iyi kaynaklardan biri olduğu için oldukça değerli bir besindir.

BİBER

Ispanak gibi biberi de çiğ yemek gerekir. Biraz doğrayın ve salatalara ekleyin. Tütünün tüm olumsuz etkilerinden kurtulmak için gerekli vitaminleri içerisinde bulundurur.

KİVİ

Bol miktarda vitamin içeren kivi, oldukça faydalı bir meyvedir. Bunun yanı sıra, nikotini vücuttan atma konusunda da yardımcı olabilir. Sigara içenler, kivi tüketerek en azından nikotinden bir miktar kurtulma şansına sahip olabilirler.

ISIRGAN

Isırgan çokça demir ve dezenfektan özelliği bulunan maddeler içerir. Yani vücudu dezenfekte etmek için birebir bir bitkidir. Nikotini de vücuttan söker atar.

HAVUÇ SUYU

Nikotin cildinize de çok zarar verir. Bu yüzden havuç tüketmenizde fayda var. Havuç suyunu tüketirseniz cildinizin yenilenmesini ve nikotinin vücudunuzdan atılmasını sağlayabilirsiniz.

SU

Su vücudumuz için başlı başına yarar ve olmazsa olmaz. Nikotinin atılması için vücudun susuz kalmaması gerekir.

ZENCEFİL

Yemeklerinize zencefil eklemek, sigarayı bırakma sürecinize ve nikotin gibi toksinleri vücuttan atma çabalarınıza büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x