Özel’den Yusuf Tekin’e tepki: Protokol yaptıkları, Ensar Vakfı’nda çocukları istismar edenlerdir

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir Menemen’de; “Devrim Şehidi Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ile Bekçi Hasan ve Bekçi Şevki’nin Şehit Edilişinin Yıldönümü Programı”nda açıklama yaptı.

Özel’in açıklamalarından başlıklar şöyle:

“Yakasına Atatürk resmi takmayanlara haddini bildirenleri, o resmi asmayanlarla uyaranları aynı kefeye koyup soruşturma açmak hadsizliktir. bu hadsizliği kabul etmiyoruz.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin bir takım cemaat ve tarikatları sivil toplum örgütü olarak niteleyip, yapılan protokolleri savundu. Tekin’in STK dediği, o cemaatler, tarikatlar, Aladağ’da yanan yurdu yapanlardır. Yoksul kız çocuklarının cayır cayır yanmasına neden olanlardır. Onların protokol yaptıkları, Ensar Vakfı’nın yurtlarında tacize, tecavüze uğrattıkları küçük çocukları koruyamayan, onları istismar edenlerdir. Onların protokol yaptıkları barınma sorununu, ailelerin çaresizliğini istismar ederek yurtlarına aldıkları çocukların zihinlerini yıkamaya çalışarak bu vatana, millete, bayrağa değil, başka bir sapkın inanç ve inanışa bağlayarak onları cumhuriyet düşmanı, Atatürk düşmanı yapmaya çalışanlardır.

Yusuf Tekin’e sesleniyoruz; sizin bu milletin çalışkan, namuslu, çilekeş, yoksul ailelerinin çocuklarını alıp da sadece size ideolojik bir zemin yaratmak için onları istismar etmenize izin vermeyeceğiz.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x