Cuma hutbesini hazmedemeyen Volkan Konak Diyanet’e kin kustu

Diyanet İşleri Başkanlığı 29 Aralık günü yayınladığı cuma hutbesinde, yılbaşı eğlencesi adı altında yapılan yanlışlara ve İslam’ın çirkin gördüğü konulara değindi.

Diyanet’in cuma hutbesinde, “Dinimizde ve kültürümüzde yer almayan yılbaşı eğlenceleri, Noel Baba figür ve kıyafetleri, çam ağacı süslemeleri gibi yanlış tutum ve davranışlardan uzak duralım. Kötülüklerin anası olan alkol, ocakları söndüren kumar, umutları tüketen şans oyunları ve piyango gibi haramlarla sağlığımızı, zamanımızı ve kazancımızı heba etmeyelim.” ifadeleriyle Kur’an ayetlerinde ifade edilen Hristiyanlara benzemenin ve içkinin haram olduğuna dikkat çekilerek vatandaşlara bu konuda hatırlatma yapıldı.

Volkan Konak cuma hutbesini hazmedemedi

Ancak cuma hutbesinde yapılan bu uyarı ve hatırlatmalar muhalif kimliğiyle bilinen şarkıcı Volkan Konak’ı rahatsız etti.

Sosyal medya platformu X’teki hesabından paylaşımda bulunan Konak, Diyanet’in cuma hutbesini hedef alarak adeta İslam’a düşman kesildi.

Alkol kokan ağzıyla Ali Erbaş’a hakarette bulundu

Paylaşımında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a yönelik ‘bezirgan’ ifadesiyle çirkin bir benzetmede de bulunan Konak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında şu hadsiz ifadelere yer verdi:

“Atatürk’ün kurduğu diyanetin koltuğunu işgal eden zat; insanlığın hizmetine ücretsiz sunulan dini, maaşla icra etmek, eğlence ve de turizm alanında çalışan ve bu sekterlerin vergisinden maaş almayı içine sindirmek ancak sizin gibi bezirgan saltanatı süren kişilere yakışır. Bu akşam maaş ve ödeneklerinize katkı olması için bir kadeh de sizler için içiyorum. Lütfen kabul buyurunuz…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x