CHP’nin Antalya kampında ‘değişim’ gerilimi sürüyor

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara – Kurultay salonundaki değişimciler ve değişimci olmayan gruplaşması kampa da yansıdı. Tartışmaların yaşandığı kampta bazı vekiller Grup yönetiminden rahatsız olduklarını belirterek, “Değişim değişim diyordunuz, Genel Merkez’de değişim yapıldı, ama grupta niye değişim yapılmıyor. Niye grup için sandık gelmiyor. Seçim yapmıyorsunuz İdare Amirliği için ve grup başkanvekillikleri için” çıkışında bulundular. CHP lideri Özgür Özel, “grup seçiminin en kısa sürede yapılacağını” ifade ederken, vekillerden, “Bu sözünüz de ‘tüzük kurultayı’ sözü gibi kalmasın” karşılığı geldi.

Biat tepkisi

Özel’in, bir sonraki milletvekili seçimine yönelik “sadece Meclis çalışması değil, bizimle uyumuna bakacağız önümüzdeki dönem milletvekillerini belirlerken” ifadesi de tepki çekti. Özel’in sözlerini “aba altından sopa göstermek” diye yorumlayan bazı vekiller, “Önümüzdeki dönem milletvekilliği sürecinde siz mi olacaksınız, bundan emin misiniz? Biat mı istiyorsunuz? Hiç böyle bir şey olmadı CHP’de. Kılıçdaroğlu böyle bir şey yapmadı, Baykal bile yapmadı” eleştirisinde bulundu.

Kamptaki değerlendirmelere “çift başlılık” tartışması da damgasını vurdu. Bazı vekiller, “Partide çift başlılık var. Bir yanda İBB, bir yanda siz. Adayları kim belirleyecek? İmamoğlu mu, siz mi? Bu kötü bir görüntü. Partinin Genel Başkanı siz misiniz, Ekrem İmamoğlu mu?” diye sordu.

‘Tamir etmeme yardım edin’

Özel’in, kampın kapanışında birlik ve beraberlik mesajı verirken, “Grupta bir kırılma olduğunu gördüm. Bunu tamir etmek benim görevim ama sizler de bana yardım edin. Hiç kimseyi kurultaydaki tercihlerinden dolayı eğer başarılıysa olumsuz bir değerlendirme içinde olmayız” dediği öğrenildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x