Bugüne Dikkat! Meteorolojinin Ardından Bir Uyarı Da Avrupa’dan: 4 Kente ‘Üst Düzey’ Uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün (4 Kasım Cumartesi) için kritik uyarıda bulundu. Meteorolojinin sitesinde yayımlanan 4 Kasım haritasına göre Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale’ye ‘tehlikeli’ anlamına gelen turuncu kodlu uyarı verildi. İstanbul, Bursa, Kocaeli, Yalova, Balıkesir, Manisa, İzmir ve Aydın’a ise ‘sarı’ kodlu uyarı verildi.

Meteorolojiden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Yapılan son değerlendirmelere göre Cumartesi akşam saatlerinde, kuzeybatı kesimlerde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Trakya Kesimi (Edirne il geneli, Kırklareli ve Tekirdağ’ın batısı) ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir’in batı ilçelerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

BİR UYARI DA AVRUPA’DAN

Hava Forum, X (twitter) hesabından, ‘Aksiyonlu bir 24 saat’ sözlerine yer verdiği bir paylaşım yaptı. Paylaşım şöyle:

“Avrupa Fırtına Tahmin Merkezi (ESTOFEX) de Türkiye’de Çanakkale, Balıkesir, Edirne, Tekirdağ çevrelerine en üst düzeyde uyarı vermiş. Yer yer iri dolu ve fırtına riskinin çok yüksek olduğu belirtiliyor. Aksiyonlu bir 24 saat bizi bekliyor..”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x