AKP’ye geçen Nebi Hatipoğlu MKYK’da konuştu: Kızılelma ülküsünün tek koşulu Cumhur İttifakı’nda bir araya gelmektir

Seçimden önce AKP’ye geçmeyeceği yönünde kullandığı ifadelere rağmen İyi Parti’den AKP’ye geçen Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun AKP Merkez Karar ve Yürütme Kurulu (MKYK) toplantısında “Gönlüm isterdi ki, kısa siyaset yolculuğum burada sizlerle sayın cumhurbaşkanımızın himayesinde başlasaydı keşke” ifadesini kullandığı öğrenildi. Nebi Hatipoğlu, “Kızılelma ülküsü” ile “Kuvayi Milliye” ruhunun da ancak Cumhur İttifakı ile mümkün olacağını dile getirdi. 

 İyi Parti’den Eskişehir Milletvekili seçilen Nebi Hatipoğlu, AKP MKYK toplantısında AKP’ye geçerken, Hatipoğlu’nun parti rozetini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan taktı. Hatipoğlu’nun MKYK hitaben bir konuşma yaptığı ve konuşmasında da, düşünceleri dolayısıyla lince uğradığını ve inandığı doğrudan geri atmadığını dile getirdiği öğrenildi. Hatipoğlu, MKYK konuşmasında şu ifadeleri dile getirdi:

 “AK Parti ailesine dahil olma imkanını şahsıma bahşettiği için, huzurlarınızda sayın cumhurbaşkanımıza teşekkürü bir borç bilirim. Sizi mahcup etmemek için ülkemize ve milletimize canımı dişime takarak hizmet etmek hayat düsturum olacak sayın cumhurbaşkanım. Yine belirtmek isterim ki, devlet adamı ciddiyetiyle süreci yöneten AK Parti Genel Başkanvekilimiz sayın Efkan Ala beyefendiye, AK Parti Eskişehir Milletvekilimiz Prof. Dr. Ayşen Gürcan hanımefendiye ve Meclis Sanayi Komisyonu Başkanım Sayın Mustafa Varank beyefendiye de buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Kısaca kendimi tanıtmam gerekirse, bendeniz, Balkan göçmeni bir ailenin evladı olarak, Eskişehir ilimizde doğdum ve büyüdüm. Ailemizin 3. Kuşak temsilcisiyim ve sanayicisiyim. Sayın cumhurbaşkanım, saygıdeğer başkanlarım, hepimizin de bildiği üzere, kadere, bir beşer olarak müdahale etmenin imkanı yok. 

 “Devletimizin bekası adına yapılması gereken budur”

 Gönlüm isterdi ki, kısa siyaset yolculuğum burada sizlerle sayın cumhurbaşkanımızın himayesinde başlasaydı keşke. Ancak aylardır fırsat bulduğum her platformda, milletvekili seçildiğim günden bu yana kamuoyu önünde açıkça belirttiğim için gönlüm ferah olarak söylüyorum, Kızılaelma ülküsünün Türkiye’nin küresel bir güç olarak kalmasının, devletimizin iç ve dış tehditleri ivedilikle bertaraf etmesinin şer odaklarının imhasının tek koşulu sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Kuvayi Milliye ruhunun vücut bulmuş hali Cumhur İttifakı saflarında bir araya gelmektir. 

Devletimizin bekası adına yapılması gereken budur. Bu düşüncelerim dolayısıyla çok da lince uğradım, ama inandığım doğrudan bir karış dahi geri adım atmadım. Ve bugün de onurla, gururla sizlerleyim. Rabbime dua ederim çıktığım bu yolda benim mahcup etmesin. Milletimize ve çok sevdiğim Eskişehrime sizlerle birlikte güzel hizmetler yapmayı nasip etsin. Bütün samimiyetimle yaptığım konuşmama burada son veriyor, sayın cumhurbaşkanımıza ve siz kıymetli başkanlarıma saygılarımı arz ediyorum. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x