WhatsApp’ın Önemli Güvenlik Özellikleriyle Dolu Yeni Güncellemesi Yolda: Artık Her Şey Çok Daha Gizli Olacak!

2023 yılı boyunca hayata geçirdiği yeni özellikleri ile kullanıcılarını mutlu eden WhatsApp, yakında yayınlanacak yeni güncellemesi ile gizlilik ve güvenlik alanında adeta devrim yaratacak. Gelin hep beraber yakın zamanda sevilen platformda karşılaşacağımız bazı özelliklere yakından bakalım. ?

Kaynak: https://wabetainfo.com/whatsapp-beta-…

Ünlü çevrim içi mesajlaşma platformu WhatsApp, geçtiğimiz haftalarda test etmeye başladığı bazı özelliklerini yakında kullanıcıların beğenesine sunmayı hedefliyor.

Ünlü şirket, neredeyse hepsi gizlilik ve güvenlik alanlarıyla ilgili olan özellikleri gelecek ay yayınlayacağı bir güncelleme ile toplu olarak hayata geçirmek istiyor.

Dev firma ilk olarak, iOS ve Android cihazlarındaki WhatsApp uygulaması için daha öncesinde sızdırılan “IP gizleme” özelliğini kullanıma açacak.

WhatsApp, platform üzerinden gerçekleştirilen sesli ve görüntülü konuşmalar sırasında bilgisayar korsanları tarafından kolayca deşifre edilen kullanıcı IP’leri için yeni bir özelliği test etmeye başladı.

Ünlü platform, “IP gizleme” aracı sayesinde kullanıcıların daha az kalitede ancak konumları gizli şekilde konuşmalar yapmasına olanak tanıyacak.

Sesli ve görüntülü aramalar ile beraber mesajlaşma tarafına da el atan WhatsApp, yaz aylarında duyurduğu “gizli kod” isimli özel konuşma sistemini de hayata geçirecek.

Kullanıcılar, söz konusu sistem ile beraber kilitli sohbetleri arama çubuğunda bulabilecek ve hesaba bağlı diğer cihazlar üzerinden kilitli sohbetlere erişebilecek.

Gizli kod özelliğini kullanmak isteyen kişiler, ilgili sohbet ve mesajlar için kelime ve emojiler ile özel şifreler oluşturabilecek.

WhatsApp son olarak, numara gizliliğini bir adım daha iyileştirmek adına kullanıcı adı sistemini de diğer özellikler ile beraber platforma getirecek.

Yeni özellik adına çalışmalara başlayan firma, gruplarda veya topluluklarda numarasını gizlemek isteyen üyelerin kullanıcı adı ile görüntülenmesine imkan verecek.

WhatsApp’ın halihazırda test edilen bu önemli üç önemli yeniliği yakın zamanda yayınlayacağı güncellemeler ile beraber dünya çapında hayata geçirmesi bekleniyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir