İmamoğlu-Yavaş Formülüne İtiraz: “Bu Kadar Cahillik Ancak Talimle Mümkündür”

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın, ziyaretinin ardından İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, ‘Genel Başkanımız Meral Akşener milletimizin sesi doğrultusunda yeni bir kuşatıcı kapsayıcı yeni bir öneriyi Millet İttifakı’na sunmuştur. İki belediye başkanının seçilecek 13. Cumhurbaşkanı’nın yetkili icracı Cumhurbaşkanı Yardımcısı olması önerisi iletilmiştir’ dedi. Cumhurbaşkanı Danışmanı Ayhan Oğan ise Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olarak gösterilmesine itiraz etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı kesinleşme noktasına gelirken, iki belediye başkanının cumhurbaşkanı yardımcısı olarak gösterileceği ve seçimin kazanılması durumunda geniş yetkilerle bu görevi yürütecekleri belirtiliyor.

Söz konusu formüle Cumhurbaşkanı Danışmanı Ayhan Oğan’dan itiraz geldi.

Oğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde güçlü, daha güçlü,c umhurbaşkanı yardımcısı gibi bir makam yoktur. Seçilmiş cumhurbaşkanının yetkilerini başkalarının kullanması anayasa aykırıdır. Bu kadar cahillik ancak talimle mümkündür.” ifadelerini kullandı.

Ayhan Oğan’ın paylaşımı ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir