HÜDA-PAR Genel Başkan Yardımcısı Tasalı, Gaffar Okkan İçin “PKK’ya Hizmet Etti” Demiş

HÜDA-PAR Genel Başkan Yardımcısı Hamdullah Tasalı’nın, Hizbullah’ın saldırısında şehit olan Eski Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ı ‘PKK’ya hizmet etmekle suçladığı ortaya çıktı. 

14 Mayıs’ta yapılacak seçimde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a desteğini bildiren ve seçime AK Parti listelerinden girecek olan HÜDA-PAR’ın Genel Başkan Yardımcısı Hamdullah Tasalı’nın skandal bir paylaşımı ortaya çıktı.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 2001 yılında Hizbullah tarafından şehit edilen Eski Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ı hedef alan Tasalı, ‘Polis üniformalı Gaffar Okkan, görevi boyunca PKK’ye hizmet etti’ ifadelerini kullandı.

Tasalı, gelen tepkilerin ardından hesabını kapattı.

Siyasette HÜDA-PAR tartışması

‘Hizbullah’ın siyasi kanadı’ olarak nitelendirilen HÜDA-PAR, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklamıştı. HÜDA-PAR, seçime de AK Parti listelerinden girecek. 

Geçtiğimiz hafta katıldığı bir televizyon programında HÜDA-PAR üzerinden gelen eleştirilere yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti için ‘Tamamen yerli ve milli bir yapı’ yorumunu yapmıştı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de HÜDA-PAR’ın terörle arasında bir bağ olmadığını savunup, ‘Hür Dava Partisi’nin hiçbir terör örgütüyle bağ ve bağlantısı olmadığı açıklanmış ve muhataplarınca da ifade edilmiştir’ ifadelerini kullanmıştı. 

Eski İçişleri Bakanı Saadettin Tantan’ı açıklama yapmaya çağıran Bahçeli, ‘Sık sık gündeme taşınan Hizbullah terör örgütünün ise nasıl ve ne zaman çökertildiği malumdur. Bu hususta da ara sıra vermiş olduğu beyanlarla ’emperyalist güçlere karşı oyunu bozacak Türk milletidir’ görüşünü paylaşan eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan’ın kamuoyuna açıklama yapması boynunun borcudur’ demişti. 

Bahçeli’nin çağrısının ardından Tantan’dan yanıt gecikmemişti. ‘HÜDA-PAR’la Hizbullah arasında tabii ki bağ vardır’ diyen Tantan, ‘İsimleri tek tek saymaya gerek yoktur. 57. Hükümet döneminde Hizbullah evlerinin nasıl ortaya çıkarıldığına, Gaffar Okkan’ın nasıl öldürüldüğüne, Başbakan Yardımcısı olarak şahit olmuş biri’ değerlendirmesinde bulunmuştu.

HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu geçtiğimiz yıl katıldığı bir televizyon programında Hizbullah için ‘Bana göre terör örgütü değil’ demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir