Bir Yenisini Ekledi: Dünden Bugüne Soylu’nun Ohh Performansı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’da katıldığı bir programda yaptığı konuşmada ‘Başörtülüler eskiden polis, asker, kaymakam olamıyordu. Ohhh… Şimdi milletvekili oluyor mu? Bu sizin sayenizde’ dedi. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Gaziosmanpaşa’da gerçekleştirilen ‘Yüzyılın Dönüşümü Programı’na katıldı. Soylu, burada yaptığı konuşmada bir kez daha ohh çekti. Soylu, şunları söyledi:

‘Tayyip Erdoğan’dan önceki ülkede bu millet ‘dindarım’ diyemiyordu. Bir annenin başı açık ve kapalı kızlarından birisi doktor oluyor, diğeri olamıyordu. Biri polis oluyor, diğeri olamıyordu. Biri asker oluyor, diğeri olamıyordu. Biri kaymakam oluyor, diğeri kaymakam olamıyordu. Biri vali oluyor, diğeri vali olamıyordu. Şimdi doktor oluyor mu? Polis oluyor mu? Kaymakam oluyor mu? Vali oluyor mu? Ohhh. Milletvekili de oluyor. Bu sizin sayenizde oluyor.’

İşte o konuşma ?

Geçen hafta Diyarbakır’da ohh çekmişti ?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gaziosmanpaşa’daki konuşmasının bir benzerini geçtiğimiz hafta Diyarbakır’da yapmış ve yine ohh çekmişti. Soylu, Bu ülkede insanlar, ‘ben dindarım’ diyemiyorlardı. Bu ülkede başörtülüleri öğretmen yapmadılar. Başörtülüleri devlet dairesine sokmadılar. Ohhhh. Bugün Allah’a şükür milletvekili de oluyor, hakim de oluyor. Bunu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sahip çıkarak siz yaptınız” ifadelerini kullanmıştı.

2020’de HDP’lilere ohh çekmişti ?

Soylu ayrıca 13 Aralık 2020’de TBMM Genel Kurulu’nda bütçe görüşmeleri sırasında HDP’li vekiller kendi partilerinin adaylarının kazandığı belediyelere kayyum atanmasını eleştirince ‘Ohhh, paralar PKK’ya gitmiyor, millete gidiyor, ohh, ohh!’ demişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*