Bakan Murat Kurum: İstanbul’da tek bir riskli yapı kalmayana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum toplu açılış töreninde konuştu.

“Çalıştığımız kentsel dönüşüm projelerimiz var. Azpurçaklar Sitesi’nde sözleşme aşamasına geldik. Ege ve Demircan sitelerimiz var. Belediyemiz vatandaşlarımızın rızası çerçevesinde dönüşüm sürecini yöneteceğiz. Biz istiyoruz ki sağlam, güvenli, afetlere karşı dirençli yuvalarımız her yerde olsun. Bağcılarımızın tüm mahallelerinde olsun. Bugün teslim ettiğimiz evlerimiz İstanbul’umuza ve Bağcılarımıza hayırlı uğurlu olsun.”

“ÜSKÜDAR’DA İSTANBUL’UMUZA YAKIŞIR KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ”

9 ilçemizde 963 mahallemizde güçlü İstanbul için ‘Yarın değil Hemen şimdi’ diyoruz. İstanbul’umuzu güvenli hale getirmek için hemen yanı başınızdaki Esenler’de tam 60 bin konutluk kentsel dönüşüm projesi yürütüyoruz. Bu projede 2 bin konutumuzun anahtarlarını vatandaşlarımıza teslim ettik. Etap etap da TOKİ ile yaptığımız konutlarımızı vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Esenler’deki o yeşil alan ve sosyal donutu sorununu halledeceğiz. Aynısını Bağcılar’da da yapacağız. Yeşil alan ve sosyal alanları sizler için hizmete sunacağız. İnşaallah Esenler’deki projemizde ürettiğimiz konutlardan Bağcılar’a da Bağcılar’ın dönüşümü için ayıracağız.

“1 BUÇUK MİLYON KONUTUN DÖNÜŞÜMÜNÜ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Yine Üsküdar’da Çamlıca Camii’sinin eteklerinde çok örnek bir dönüşüm projesi yürütüyoruz. Burada Ferah Mahallemizde Üsküdar’da, Çamlıca Camiimizin, İstanbul’umuzun silüyetine yakışacak şekilde bir kentsel dönüşüm projesi yürütüyoruz.

İstanbul’un 7 tepesinde 90 bin konutumuzun dönüşümü çalışmalarına devam ediyoruz. 1 buçuk milyon konutun dönüşümünü gerçekleştireceğiz. Tek bir riskli yapı kalmayana kadar mücadelmizi sürdüreceğiz.

“54 GÜNDE 65 BİN KONUTUN TEMELİNİ ATTIK”

 “Bu ülkedeki dev eserlerin 20 yıldır nasıl teminatı Cumhurbaşkanmız olduysa, afet konutlarımızın teminatı da, garantisi de liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dır”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir