‘AYM Türk milletinin mahkemesi değildir’

MHP Genel Başkanı Bahçeli özetle şunları söyledi:

YARDIM ÖNERİSİ: Siyasi partilere, genel seçimin yapılacağı yıl üç katı, Mahalli İdareler Seçim yılı için iki katı ödeme yapılmaktadır. Geldiğimiz bu aşamada teklifimiz şudur; 14 Mayıs seçimleri için siyasi partilere ödenen üç kat fazla ödeneğin doğrudan depremden etkilenen 11 ilimize ve depremzede vatandaşlarımıza aktarılması mutlak surette düşünülmelidir.

AHLAKI KÜÇÜK: AYM, HDP’nin Hazine yardımı alması yönünde oy çokluğuyla karar almış ve safını belli etmiştir. Adı yüksek, aidiyeti ve ahlakı küçücük olan bu mahkeme söz konusu blokeyi kaldırmış, HDP’ye Hazine’nin kasasını açmıştır. Yılan hikayesine dönen kapatma davasında HDP’nin yapacağı savunma 11 Nisan’a ertelenmiştir. AYM, HDP’nin seçimlere girmesini kolaylaştırmış, tarafını belli etmiştir.

TASFİYE EDİLMELİ: Önümüzdeki seçimden sonra Cumhur İttifakı’nın yegane hedeflerinden birisi yeni anayasadır. Bu kapsamda AYM’nin statüsü, kuruluş ve yargılama esasları kökten değiştirilmeli, bu mahkemenin hainlere zeytin dalı uzatan, Türkiye düşmanlarının sırtını sıvazlayan kahredici mevcut yapısı bütünüyle tasfiye edilmelidir. Şu anki AYM, Türk milletinin mahkemesi değildir. Şayet HDP, kendi Cumhurbaşkanı adayını çıkarmayı planlıyorsa, tavsiyem odur ki, AYM Başkanı arayıp da bulamayacakları özelliklere sahiptir. Bu üyelerin yerinde Kandil’den üç beş terörist olsaydı aynı karar çıkmayacak mıydı?

14 MAYIS KADER ANI: 14 Mayıs bir kader ve karar anıdır. 14 Mayıs seçimleri; cumhur iradesiyle, dış güçlere bel bağlamış zillet ittifakı arasında geçecektir.  Kılıçdaroğlu şahsıyla birilikte diğer parti başkanlarının alayını birden uçurumun dibine çekecek, siyaseten silip atacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir